‘Të përbashkuar’, logoja dhe simbolet e kësaj mbledhje të 8 të përbashkët Shqipëri-Kosovë

‘Të përbashkuar’, logoja dhe simbolet e kësaj mbledhje të 8 të përbashkët Shqipëri-Kosovë

1655716324_Screenshot5.jpg

Kjo është logoja e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, Kosovë- Shqipëri, e cila mbahet sot në Prishtinë. Në logon e kësaj mbledhjeje të përbashkët është slogani “Të përbashkuar” dhe ngjyrat janë të gjitha kombëtare.  Logoja përmban shenjën e infinitit, numrin tetë dhe shqiponjën, simbolin kombëtar të shqiptarëve.


Lajmi kryesor:

Mbledhja e 8 e përbashkët Shqipëri-Kosovë! Kurti: Kemi një oqean mundësish të pashfrytëzuara! Rama: Rritëm disa herë shkëmbimin ekonomik! Të arrijmë në 1 mld dollarë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Punonin si agjentë të fshehtë për Izraelin, Irani dënon me vdekje 5 persona

Punonin si agjentë të fshehtë për Izraelin, Irani dënon me vdekje 5 persona