Të raportosh gjatë pandemisë, korrespondentja e CNN shpërthen në lot gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë (VIDEO)

Të raportosh gjatë pandemisë, korrespondentja e CNN shpërthen në lot gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë (VIDEO)

Pandemia ka ndikuar në gjendjen emocionale të të gjithë personave, në veçanti të atyre personave të cilët kanë luftuar në vijën e parë me virusin. Përveç mjekëve, infermierëve të cilët janë përballur përditë me rrezikun janë edhe gazetarët të cilët kanë punuar përditë për të informuar qytetarët. Por që jo gjithmonë ka qenë e lehtë të përballen me virusin, jo rrallëherë dhe janë infektuar dhe kanë qenë më afër se çdokush me familjarët e viktimave. Në një moment tejet të vështirë korrespondentja e CNN, Sara Sidner, teksa po raportonte për COVID-19 nuk arriti t’i kontrollojë emocionet dhe shpërtheu në lot gjatë transmetimit.

 “Komuniteti i hispanikëve dhe atyre me ngjyrë po goditen më rëndë. Mos e lejoni veten të jeni në këtë listë. Nëse vërtetoni i doni më të dashurit tuaj, mos lejoni të ndodh një gjë e tillë”, tha Sidner.

Më shumë se 380 mijë qytetarë në Shtetet e Bashkuara kanë humbur jetën nga COVID-19 dhe  Sidner ka raportuar nga 10 spitale të ndryshme gjatë pandemisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Hmm: 13/01/2021 23:44

    What a f... joke. Hollywood actress.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vritet me thikë një 60-vjeçare shqiptare në Itali, arrestohet bashkëshorti i saj

Vritet me thikë një 60-vjeçare shqiptare në Itali, arrestohet bashkëshorti i saj