Të rinjtë e FRPD në Berat i bashkohen PS-së, Çuçi: E kuptuan që s'mund të rrinë më mbrapa

Të rinjtë e FRPD në Berat i bashkohen PS-së, Çuçi: E kuptuan që s'mund të rrinë më mbrapa

Bledi Çuçi me të rinjtë në Berat

20 të rinj të Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Berat bashkë me kryetarin e tyre, Mateo Smile, braktisën forcën politike ku ishin deri më tani dhe iu bashkuan fushatës së Partisë Socialiste.

Bashkë me ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, njëherëz edhe drejtues politik i PS në qarkun Berat dhe kandidatin për kryetar bashkie, Ervin Demo, të rinjtë mbollën sot pemë buzë lumit Osum. Largimin nga PD ata e shpjeguan me krizën e thellë në të cilën ndodhet kjo parti.

Të rinjtë shprehën mbështetje për PS-në dhe kandidatin Demo në Bashkinë Berat. Ndërkohë ministri Çuçi tha se PS është një parti e madhe që i mirëpret të gjithë dhe iu shërben të gjithëve.

"Të rinjtë e FRPD që iu bashkuan sot Partisë Socialiste janë një grup energjik, që e kanë kuptuar se s'mund të rrinë më mbrapa, por do të ecin përpara me Ervin Demon, në këto zgjedhje dhe në të tjerat. Ndryshe nga ata të LSI këta e kuptuan pak me vonesë, por më mirë vonë sesa kurrë. PS është një parti e madhe dhe iu shërben të gjithë shqiptarëve", deklaroi ministri Çuçi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Medemek: 23/04/2023 17:03

  I kane bo mu”tin Berishes Spiun Metes & CO.

  Përgjigju
  • Shqipo: 23/04/2023 18:14

   Iken nga muti vajten te bajga...

 • Bobi: 23/04/2023 16:15

  Me ikyt veprim kta kan kan neru vedin gjith shoqnine dhe tahipin ne Gjermani.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Shqipëria dhe Kosova në BE më 2030, mes ëndrrës dhe demagogjisë?!

Shqipëria dhe Kosova në BE më 2030, mes ëndrrës dhe demagogjisë?!