I bëhet atentat 22-vjeçarit te Komuna e Parisit, persona të paidentifikuar e qëllojnë brenda në makinë, merr plumb në këmbë (EMRI DHE FOTO)

TIRANË- Një atentat me armë zjarri është regjistuar mbrëmjen e kësaj të marte te Komuna e Parisit, ku ka mbetur i plagosur një 22-vjeçar. Report Tv mëson se i plagosuri është identifikuar si Redi Balla, i cili është qëlluar brenda makinës së tij të parkuar në lulishten në këtë zonë.

Gazetari i Report Tv Sokol Dema mëson se, 22-vjeçari ka marrë një plumb në këmbë dhe nuk rrezikon jetën.  Nuk dihen ende motivet e këtij sulmi, por duket si një skemë e mirëorganizuar nga ana e atentatorëve, të cilët kanë shfrytëzuar një moment kur vëmendja e të gjithëve, përfshirë edhe uniformave blu ka qenë e fokusuar te ndeshja e Shqipërisë.

Report Tv sjell pamje nga vendi i ngjarjes, ku shihen një prezencë e madhe e forcave të policisë si edhe të qytetarëve kureshtarë për të parë dhe mësuar se çfarë ka ndodhur.  Kjo zonë, është mjaft e frekuentuar dhe rrethohet nga biznese me kamera të shumta sigurie, çka mund të ndihmojnë me zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje, si edhe deri në identifikimin e autorit. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:39
Dalin fotot, ky është Redi Balla, i plagosuri nga atentati te 'Komuna e Parisit'

1634074900_WhatsAppImage20211012at23.39.15.jpeg1634075397_WhatsAppImage20211012at11.48.47PM1.jpeg1634075409_WhatsAppImage20211012at11.48.47PM.jpeg

Report Tv ka siguruar fotot e Redi Ballës i cili ka mbetur i plagosur ditën e sotme te Komuna e Parisit.

Ora 23:07
Atentati te Komuna e Parisit, zbardhet emri i 22-vjeçarit që ka mbetur i plagosur

1634072921_Sequence03.00090114.Still032.jpg

Report Tv ka mësuar se i plagosur ka mbetur Redi Balla. Nuk dihen ende motivet e këtij sulmi. 

Ora 23:06
Atentati te Komuna e Parisit, i plagosur një 22-vjeçar

1634072212_Sequence03.00124501.Still033.jpg

Policia jep njoftim për atentatin te Komuna e Parisit. 

"Rreth orës 22:35, tek lulishtja në rrethrrotullimin e Komunës së Parisit, në rrethana ende të paqarta, dyshohet se është plagosur me armë zjarri brenda mjetit të tij të parkuar shtetasi R.B, 22 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Shërbimet e Policisë kanë bërë rrethimin e zonës dhe po vijojnë kontrollin e saj për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe dokumentin e plotë të saj", njofton Policia. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë mbahet javën e fundit të nëntorit në Durrës