Tiranë/ Ekzekutohet me armë zjarri brenda makinës një 37-vjeçar pranë kthesës së Rinasit! Dera e pasagjerit u gjet e hapur, dyshime se shënjestra nuk ka udhëtuar i vetëm (VIDEO)

Ekzekutohet me armë zjarri brenda mjetit Iljaz Çali, 37 vjeç. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, pranë kthesës së Rinasit. Ndaj tij është qëlluar me armë zjarri teksa po lëvizte me mjetin e tip "Land Rover"  me targa  AB 988 AS. Në 2016 Çali ka qenë i përfshirë në kultivimin e rreth 700 rrënjë kanabis.

Trupi i pajetë u gjet brenda mjetit i vetëm,  por nuk përjashtohet mundësia që në mjet të ketë qenë edhe një person tjetër, për shkak se dera e pasagjerit ka qenë e hapur. Për këtë policia ka nisur hetimet dhe kontrollet në spitale për të plagosur. Dyshohet se atentati ka qenë për larje hesapesh

Makina rezulton në pronësi të Hekuran Xhixhës, nga Nikla e Fushë Krujës, ku burimet për Report Tv thonë se ai e ka shitur mjetin në një pikë që jep makina me qira në zonën e Rinasit.

Pas ekzekutimit të të riut, mjeti me të cilin lëvizte ka ecur pa kontroll për disa metra dhe më pas ka përfunduar anës rrugës. Fillimisht u dyshua për aksident, por kur policia pa gëzhojat në vendin e ngjarjes, pa që ishte një atentat

Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po bën krehjen e zonës për të kapur autorët. Në vendin e ngjarjes ka prani të madhe të forcave të policisë dhe ambulancës. Grupi hetimor po punon duke marrë të gjitha provat nga vendi i ngjarjes.Janë ngritur pika kontrolli në Durrës, Elbasan e Lezhë për kapjen e autorëve

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:15
Atentati te kthesa e Rinasit, ja kush është viktima! I përfshirë në kultivimin e rreth 700 rrënjë kanabis në 2016

Iljaz Çali, 37 vjeç, është i riu i ekzekutuar brenda mjetit të tij pranë kthesës së Rinasit. Report Tv ka siguruar foton e tij.Në 2016 ai ka qenë i përfshirë në kultivimin e rreth 700 rrënjë kanabis.

Iljaz Çali
Ora 00:07
Ekzekutohet një i ri brenda makinës, pamje nga vendin i ngjarjes (VIDEO)

Report Tv ka siguruar video nga vendi i ngjarjes ku është ekzekutuar një i ri brenda mjetit të tij. Ambulanca dhe policia ndodhet në vendin e ngjarjes ku po marrin provat nga atentati.

/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Apappa: 04/04/2022 10:22

  Po me altin lamen ca lidhje ka ky se te zona vet e kan gjujt..

  Përgjigju
 • eeeee: 04/04/2022 10:01

  paskan qene te mallkume ato leket e RInasit.

  Përgjigju
 • Eksperti: 04/04/2022 08:20

  Dera e hapur mund te Ken hapur vraserit pert tu siguruar ka vdekur apo jo. Medoj un. Por policija I ka te gjitha mjetet shkecocero per sheja mbrenda dhe te dera e hapur me dore. Sekan hapur me buton ..

  Përgjigju
 • ZENUN KASAP RËXHËP BULE LEKA [ KEPI ]: 04/04/2022 08:04

  O Zot çfar i ka bër Shqipris krimineli malok hajdut Salhe bajga. Ky njeri e ka shkatruar me themel Shqiprin e ka djegur, e ka vjedhur, e ka bër vëndin më të koruptuar në Evrop Shqiprin , shkatroi ardhmen, shkatroi policin e me një fjal e bëri Shqiprin tok e djegur, e tok e xanme. E ky fundërrin me emrin Salhe bajga bredh i lir. Po kjo është Albanistani prandaj dhe vrasin njëri tjetrin e vrasin kriminelin hajdut Salhe bajgën.

  Përgjigju
 • emigranti: 04/04/2022 02:47

  Makina ne emer te atij tjetrit qe e paska shitur te makinat me qira, po pa ndryshuar emrin. Hajde burdello albanistani hajde ...

  Përgjigju
  • Emigranti tjetër.: 04/04/2022 08:31

   Fix.. dhe ik e mer makine me qera ne Rinas po ta mbajti.

 • Lufte!: 03/04/2022 23:19

  Bilance lufte! Lufta ne shqiperi jo ukraine

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Berisha del bllof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë

Berisha del bllof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë