Sherr për borxhet, breshëri kallashi në Elbasan, tre të plagosur, në kërkim i dënuari për vrasje (VD+EMRAT)

ELBASAN-Tre persona, dy nga të cilët me armë zjarri janë plagosur pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:20 në lokalin C'est La Vie pranë Pallatit të Sportit. Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes ku u gjetën 11 gëzhoja. Të plagosur me armë zjarri në këmbë kanë mbetur Mihal Kocashi dhe Astrit Cërriku, pronari i barit te Turizmi, që ndodhet në gjendje më të rëndë pasi ka marrë 6 plumba dhe do të transportohet në Tiranë, ndërsa Fezi Ago mori plagë të lehta në sy si pasojë e goditjes me qytën e armës.

Të plagosurit kanë lidhje fisnore mes tyre dhe sipas policisë janë jashtë rrezikut për jetën në spital. Ende nuk dihen motivet e përplasjes, por dyshohet për çështje borxhesh. Ndërkohë që po punohet për kapjen e autorëve, njëri nga të cilët është Gent Faqja i dënuar më parë për vrasje.

Por si ndodhi ngjarja? Sipas informacioneve nga grupit hetimor, tre të plagosurit dhe autorët kanë qenë ulur në një tavolinë në lokal. Pas sherrit, njëri prej autorëve shkoi në shtëpi dhe mori armën e zjarrit tip kallashnikov dhe u rikthye duke i qëlluar. Fatmirësisht plumbat që u zbrazën nga arma e autorit nuk kanë kapur persona të tjerë që kanë qenë në lokal në atë moment.

Pas breshërisë me kallashnikov mbi tre personat që ishin në tavolinë autorët janë larguar me shpejtësi, ndërsa policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes pas sinjalizimit duke shoqëruar disa dëshmitarë për t'i marrë në pyetje me ngjarjen, mes tyre kamarierët e barit.

Sipas burimeve të Report Tv pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja ka fshehur pamjet e kamerave të sigurisë. Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po punohet për kapjen e tyre. Elbasani ka qenë gjithmonë një qytet problematik përsa i përket përplasjes së grupeve kriminale.

1564762372_plagosjeelbasan1.jpg

Foto nga vendi i ngjarjes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rans: 03/08/2019 12:13

  Sa popull primitiv jemi! Te pa edukuar, injorant dhe tersisht me sjellje kafsherore. A do behemi ndonjehere te civilizuar ne?

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 03/08/2019 03:02

  O Koseni o shpirt o xhan vetem ti e ben zap kete Elbasan.

  Përgjigju
 • Lepujt: 02/08/2019 20:43

  Enver dhe vetëm Enver, ngrihu Enver djali!

  Përgjigju
 • Populli: 02/08/2019 20:38

  Keto jane zullumet qe i kemi peshqesh nga drejetesia dhe politika e ketyre viteve... Ky psikopati ne kohen e enverit nuk do shihte me driten e diellit sot ben te fortin..

  Përgjigju
  • Robshi PPPD Becheti 110: 03/08/2019 08:05

   Nuk i ke peshqesh nga askush zullumet përveç genit primitiv që ke në vena... në kohën e enverit nuk do e shihje as ti driten jo me ai... nejse është pak e komplikuar për ta kuptuar që dëshira jote për enverin është sindromë stokholmi

 • AltinTop: 02/08/2019 20:18

  Ja pra efektet e para te krijimit te FAST.... te fortet e lagjeve nuk kane gjasa te hyjne ne vrime...z.KM

  Përgjigju
 • Fredi: 02/08/2019 18:09

  Po nuk hyri në fuqi përsëri LIGJI I LIGJEVE të shtetit më demokratik në botë, Shqipëria do të torurohet nga bajgat! Urgjent ushtria të marë pushtetin! Politika qe ndjekin politikanet funderrina bij të korrupsionit, po e mbajnë vendin per 30 vjet ne gjendje të rëndë e të gjatë tranzicioni politik i cili i krijon mundësi mutërisë të jetojë e pashqetësuar! URGJENT USHTRIA TË MARI PUSHTETIN QË TRANZICIONI I RËNDË DHE I GJATË 30 VJEÇAR, TË PËRFUNDOJË!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri