Velipojë, qëllohet në plazh me një plumb në bark 48-vjeçari Pjerin Brushtulli, dërgohet në spitalin e Shkodrës! Në vitin 2002 vrau bashkëfshatarin e tij

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e së martës në plazhin e Velipojës. Burime pranë policisë bëjnë me dije se Pjerin Brushtulli 48 vjeç është qëlluar me arme zjarri ne Plazhin e Velipojës. Sipas të dhënave te para i plagosuri ka një marre një plagë në pjesën e barkut dhe është transportuar ne spitalin e Shkodrës. Policia ka mbërritur ne vendin e ngjarjes dhe po heton për rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë në plazhin e Velipojës.

"Rreth orës 22:00, në Velipojë, në afersi të një resorti, në rrethana ende të paqarta  është plagosur me armë zjarri, shtetasi P. B. 48 vjeç, banues në Shkodër, i cili po transportohet për në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmë mjeksore.  Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie dhe grupe të FNSH Shkodër , është rrethuar zona  dhe vijon krehja e saj me qëllim kapjen e autorit/eve.  Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po  vijon punën  për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethava të ngjarjes  me qëllim  identifikimin e autorit/ëve", ka njoftuar policia e Shkodrës. 

1655269799_pjerinbreshtulli.jpg 

Pjerin Brushtulli ka qenë i dënuar më parë me 15 vite burg për shkak se në vitin 2002 ka vrarë bashkëfshtarin e tij Kolec Nushi. Në atë kohë 35 vjeçari Kolec Nushi, nga fshati Bërdicë i Shkodrës, është vrarë pranë banesës së tij. Në kohën kur ka kryer krimin Brushtulli ka qenë 28-vjeçar. 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:41
U qëllua me plumb në bark, i plagosuri 20 vite më parë vrau një person


Pjerin Brushtulli, 48 vjeç, i mbetur sot i plagosur me armë zjarri në Velipojë ka qenë i dënuar më parë me 15 vite burg për shkak se në vitin 2002 ka vrarë bashkëfshtarin e tij Kolec Nushi.  

K.T./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rozafa: 15/06/2022 10:48

  Ca te bash kan me ta ba.

  Përgjigju
 • Albi's: 15/06/2022 10:25

  Ma ne fune u hate edhe zezoni ne veli......

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Reshje dëbore në pranverë, në aksin Bogë-Theth borëpastrueset në terren për hapjen e rrugës (VIDEO)

Shkodër/ Reshje dëbore në pranverë, në aksin Bogë-Theth borëpastrueset në terren për hapjen e rrugës (VIDEO)