VIDEOLAJM/ Tedi Blushi fillon të recitojë si Ilir Meta: Lumja t'i moj Korça lule...

Tedi Blushi ka nisur të recitojë si kryetari i tij, Ilir Meta. Teksa ka zhvilluar një takim në Korçë, Blushi ka ndarë edhe një video teksa reciton "Lumja t'i moj Korça lule, që le pas shoqet e tua, si trimi në ballë u sule ta paçim përjetë hua".

Blushi është një nga të besuarit e Ilir Metës, ndërsa ai e ka propozuar edhe si sekretarin e Përgjithshëm të Partisë së Lirisë.

Mes rreshtave, edhe Blushi shkruan se nuk i pranojnë tradhtarët, akuza këto që janë interpretuar se i drejtohen grupit të Kryemadhit.

"Lumja t'i moj Korça lule, që le pas shoqet e tua, si trimi në ballë u sule ta paçim përjetë hua" Sonte në qytetin tim të lindjes, në Korçën e Rilindjes së vërtetë, të dijes, kulturës, arsimit, patriotizmit dhe vlerave kombëtare, që gjithmonë ka prirë në betejat për Liri.

Sepse siç e thotë aq bukur Markeli: "Që kur kemi lerë, as jemi shitur, as jemi blerë". Korça ka në zemër Shqipërinë. Nuk e pranon dot tradhtinë, pabesinë, mashtrimin dhe intrigat ndaj Atdheut!

Me delegatët e Korçës që vrapojnë zjarr drejt Konventës Kombëtare historike të 27 Prillit dhe që mezi presin të votojnë për 5 prioritetet kryesore për 4 milion shqiptarë plus”, shkruan Blushi.

SI.E./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gone: 22/04/2024 08:57

  Po qënka sëmundje ngjitëse mikrobi Metaj I ruajt zoti ata të Lesh e Lisë ( Partia e Likes) po ky gojëharapashi Ted Blushi tani u kujtua për Korçën.

  Përgjigju
 • Bledi: 21/04/2024 08:20

  Edhe palluqja Tedi Blushi,qenka bere si Likja,ja paska ngjitur semundjen e budallallikut Likja.

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 21/04/2024 07:12

  Sa bukur do te luani futboll. do te kemdoni dhe recitooni me prangat ne duar o shushunja qe per me shume se 30 vjet i keni pire dhe vazhdoni ti pini gjakun ketij populli

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Kombëtarja udhëton sot në Dusseldorf, Sylvinho ndryshon formacionin! ‘Pushtim’ kuqezi në stadium

Euro 2024/ Kombëtarja udhëton sot në Dusseldorf, Sylvinho ndryshon formacionin! ‘Pushtim’ kuqezi në stadium