Teherani: Përgjigje vendimtare ndaj vendeve që hapin hapësirën ajrore për llogari të Izraelit

Teherani: Përgjigje vendimtare ndaj vendeve që hapin hapësirën ajrore për llogari të Izraelit

1713045154_fzbsdhshtrerht.JPG

Mohammad Reza Gharaei Ashtiani

“Çdo vend që hap hapësirën ajrore ose territorin e tij ndaj Izraelit për të sulmuar Iranin, do të marrë një përgjigje vendimtare”.

Kështu ka thënë ministri i Mbrojtjes i Iranit, Mohammad Reza Gharaei Ashtiani.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Pogradec/ Liqenet e Lukovës 'pushtohen' nga turistët, e krahasojnë me Zvicrën: Na pëlqen natyra

Pogradec/ Liqenet e Lukovës 'pushtohen' nga turistët, e krahasojnë me Zvicrën: Na pëlqen natyra