Temperatura të ulëta gjatë mëngjesit, vranësira në të gjithë vendin, ja parashikimi i motit për sot

Moti

Kjo javë do të nisë me mot të vranët dhe me reshje të pakta shiu në disa zona të vendit gjatë paradites.

Pasditja e kësaj të hëne do të rikthejë kthjellime në gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga -3, - 4°C mëngjesi deri në 14°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fotolajm/ E rrallë, zbardhet nga dëbora shkretëtira e Saharasë! Temperaturat zbresin deri në -2 gradë celsius