Temperaturat deri në -16 gradë në Kukës! E bllokuar nga dëbora rruga që lidh Nj.Ad Arrën me atë nacionale (VIDEO)

KUKËS- Temperaturat e ulëta nën zero dhe ngricat, kanë “pushtuar” Kukësin që prej fillimit të kësaj jave.

Zona me e ftohtë është  Shishtaveci ku temperatura përllogaritet të jetë deri në -16 gradë celcius. Ndërkohë janë hapur rrugët e bllokuara nga dëbora e ditëve më parë, përveç rrugës që lidh Nj.Ad Arrën me rrugën nacionale bashkia Kukës.

Sipas njoftimit zyrtarë të Bashkisë Kukës ,është bërë e mundur ndërhyrja për pastrimin dhe zhbllokimin e akseve rrugore në  Zapod, Pakisht,Kosharisht, Topojan, Çajë, Shkinak, Orgjost, Borje, Shtrezë. Në rrugën Kukës  – Shishtavec, qarkullimi vazhdon normalisht pa problematika dhe firma kontraktuese ka angazhuar 5 mjete borëpastruese dhe kripëhedhëse. Shtabi i Emergjencave Civile dhe Ekipi i Rrugëve Rurale i Bashkisë Kukës, vijojnë të qëndrojnë në gatishmëri të plotë, për shkak të motit të acartë dhe ngricave. Furnizimi me ujë të pijshëm është normal ndërsa pa energji janë fshatrat Nimçe, Oreshk dhe Cernalevë Nj.Ad Zapod bashkia Kukës. Deri në këto momente nuk kemi të raportuar ndonjë problematikë emergjente tek banorët.

Në 48 orët e fundit Kukësi, është përfshirë nga temperaturat e ulëta me disa gradë nën zero, ndërsa ngrica dhe dëbora janë prezente në rrugë ndaj apelohet për të gjithë drejtuesit e rrugës të bëjnë kujdes të madh, të reduktojnë shpejtësinë, të përdorin pajisjet dimërore dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.


Lajmi kryesor:

Temperaturat nën zero dhe ngrica ‘pushtojnë’ vendin! Kukësi arrin deri në -16 gradë, e bllokuar rruga që lidh Nj.Ad Arrën me atë nacionale! Në Korçë rrugët e kalueshme! Boshatisen sheshet në Durrës


J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë