Temperaturat e ulëta ‘mbërthejnë’ Durrësin, ‘boshatisen’ sheshet dhe rrugët kryesore

DURRËS- Temperaturat nën zero kanë “mbërthyer” edhe qytetin e Durrësit.

Megjithëse dielli po shkëlqen, moti i acartë ka “boshatisur” sheshet dhe rrugët kryesore të qytetit të Durrësit.


Lajmi kryesor:

Temperaturat nën zero dhe ngrica ‘pushtojnë’ vendin! Kukësi arrin deri në -16 gradë, e bllokuar rruga që lidh Nj.Ad Arrën me atë nacionale! Në Korçë rrugët e kalueshme! Boshatisen sheshet në Durrës


J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Status ‘vend i asociuar në BE’ për Shqipërinë? Meta për deklaratën e Kreut të Këshillit Evropian: Ide individuale e disa zyrtarëve