Temperaturat ekstreme, dy të rinjtë në Theth sfidojnë motin me borë, lahen në Ujëvarën e Grunasit! Edhe në Sarandë qytetari zhytet në detin Jon

Kur i gjithë territori i vendit është pushtuar nga temperatura disa gradë nën zero, qytetarë të ndryshëm sfidojnë natyrën duke notuar në ujin e ftohtë, nga veriu në jug. Vizitorët në Theth lahen në temperatura ekstreme që shkojnë deri në -6 gradë Celcius, në ujin e akulltë të Ujëvarës së Grunasit, ndërsa bien mbi to edhe flokët e borës.

Ndërkohë, të njëjtën gjë ka bërë edhe një vizitor në Sarandë. Një burrë, ka zgjedhur të zhytet në ujin e ftohtë të Jonit, i cili edhe pse në stinë të ftohtë mahnit me kaltërsinë.

 

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dukagjini: 23/01/2022 17:38

    Seshte ndonje habi e madhe, Per ne qe jena rrit andej kte pune kena ba Cdo dimer e vere.. Dhe ato qe jane buze detit ndoshta e kuptojne mire, Qe ska ndonje problem! Ai qe eshte i mbarum, sdi te kuptoj vlerat e dimrit dhe as te veres, Dhe normalisht i duken te gjitha gjana te jashzakonshme.. Po lahet blendi fevziu ne janar qe eshte den baba den prej tirane, Jo mo kto malsoret ????

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit