Gjithçka e ngrirë në temperatura minus, por vogëlushët e një kopshti në Siberi bëjnë dush të ftohtë (VIDEO-FOTO)

Vogëlushët në një kopsht në Siberi zhvishen, dalin jashtë dhe i hedhin vetes ujë të ftohtë çdo ditë.

Në kopshtin shtetëror, numër 317 në Krasnoyarsk, Siberi, kjo besohet se është një mënyrë e mirë dhe efikase për ti mbajtur ata larg infeksioneve dhe sëmundjeve të ndryshe.

“Dushin e ftohtë, në të ftohtë”, fëmijët e bëjnë vetëm nëse temperaturat janë më pak se -25 gradë celsius. Këtë e ka konfirmuar edhe edukatorja e tyre, e cila mendon se ky dush i bënë fëmijët më të ekuilibruar dhe optimistë.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Dy Kuvendet e PD/ Koka: Basha zhduku demokracinë! Meçe: Ish-kryeministri për veten djeg çdo gjë! Malko: Berisha po dërgon mesazhe për mbështetësit e Bashës! Elezi: Luftë për karrige