Tenis ATP – Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste në turneun e Madridit

/ATSH-AFP/. - Jane percaktuar çiftet gjysmefinaliste ne turneun e tenisit per meshkuj ATP ne Madrid pas ndeshjeve te luajtura ne diten e 6-te.
E premte: (çerekfinale):
Tomas Berdych (CEK/N.6) mund John Isner (SHBA/N.16) 3-6, 7-6 (9/7), 7-6 (7/1)
Rafael Nadal (SPA/N.3) mund Grigor Dimitrov (BULL/N.10) 6-3, 6-4
Kei Nishikori (JAP/N.4) mund David Ferrer (ESP/N.7) 6-4, 6-2
Andy Murray (ANG/N.2) mund Milos Raonic (KAN/N.5) 6-4, 7-5
Ne gjysmefinale do te ndeshen çiftet Berdych - Nadal dhe Nishikori - Murray. 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve