Tenis, Wimbledon/ Numri një i botës jashtë, Sinner eliminohet në çerekfinale! Medvedev triumfon në pesë sete

Tenis, Wimbledon/ Numri një i botës jashtë, Sinner eliminohet në çerekfinale! Medvedev triumfon në pesë sete

Jannik Sinner

ANGLI - Italiani Jannik Sinner është jashtë Wimbledon 2024. Sinner dorëzohet 3-2 kundër Daniil Medvedev me rezultatin 6-7, 6-4, 7-6, 2-6, 6-3 në tre orë e pesëdhjetë e katër minuta lojë.

Numri një i botës (Sinner) e filloi mirë, pastaj ra fizikisht edhe për shkak të disa marramendjeve, ku u konsultua edhe me mjekun. Rusi mori kontrollin e ndeshjes, teksa rrezikoi në setin e katërt, por më pas kaloi në gjysmëfinale me forcë dhe pret fituesin e ndeshjes mes Paul dhe Alcaraz.

Sinner e nisi mirë këtë përballje, duke fituar setin e parë, megjithatë Medvedev u kundërpërgjigj me triumfin në dy sete radhazi, në të katërtin ishte sërish italiani ai i cili fitoi, duke bërë që gjithçka të vendosej në setin e fundit, me rusin që kaloi në fazën gjysmëfinale të Wimbledon.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Finalja në gjuhën e shifrave, sonte në fushë zbresin 2.5 miliardë €! Anglia me marketing dhe shpërblime më shumë se Spanja

Finalja në gjuhën e shifrave, sonte në fushë zbresin 2.5 miliardë €! Anglia me marketing dhe shpërblime më shumë se Spanja