Tenorët me famë botërore Ramë Lahaj dhe Alessandro Serafina magjepsin shkodranët në Shirokë

Shkodra ka shijuar një koncert fantastik nga yjet e skenës me famë botërore, tenori operistik Ramë Lahaj, këngëtari i mirënjohur Alessandro Safina dhe Elda Laro.

I mbajtur në zonën turistike të Shirokës koncerti i konsideruar i niveleve mbarëkombëtare, solli një gërshetim këngësh dhe melodish të cilat u duartrokitën pa reshtur nga publiku artdashës i Shkodrës.

Për tenorin Alessandro Safina kjo është vizita e parë në Shkodër dhe është I befasuar nga vendi, publiku dhe mikpritja. Ai tha se do rikthehet jo vetëm për koncerte por shumë shpejt edhe për pushime.

“Fatkeqësisht është hera e parë që vij këtu, ishte e mrekullueshme, vendi është shumë i bukur, publiku ishte i mrekullueshëm. Jam shumë i lumtur. Edhe këto ditë isha në Shkodër dhe u ndjeva shumë mirë. Është akoma me mipritëse sesa e mendoja. Do të rikthehem edhe për pushime por shpresoj edhe për një koncert tjetër. Me Ramën është hera e dytë që bashkëpunoj.  Është artist i madh, njëri I bukur.  Zakonisht nuk më pëlqen të punoj me tenorë por me atë kemi një raport shumë të mirë”,-është shprehur Safina.

Dirigjentja Elda Laro u shpreh entuziaste për rikthimin në Shkodër pas thuajse 40 vitesh , duke e konsideruar këtë një magjike me emocione të forta

Koncerti i organizuar nga Bashkia Shkodër mblodhi më shumë se 1000 të ftuar me një interes të lartë për të ndjekur aktivitetin.

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Dritan Hila: Betejat e Bashës i bën Rama, ose Berisha

Dritan Hila: Betejat e Bashës i bën Rama, ose Berisha