Tension dhe karton i kuq në Kamëz, Kastrioti dhe Teuta ndajnë pikët (VIDEO)

Tensioni i Karakaçit me arbitrin Cjapi

Në stadiumin e Kamzës, Kastrioti dhe Teuta barazuan 0-0 për javën e 25-të në Superligën shqiptare të futbollit. Pjesa e parë ishte e tensionuar, me kryesorin Kreshnik Cjapi që ndëshkoi me karton të kuq kapitenin e vendasve, Abaz Karakaçi. Në minutën e 41-të shkodrani mori kartonin e parë të verdhë, teksa një minutë më vonë po për një tjetër të verdhë doli nga fusha. Tensioni pushtoi fushën pas këtij momenti, me Hasanin që iu hakërrye arbitrit. Në fund skuadrat ndanë pikët, me Teutën që mban vendin e 7-të me 33 pikë. Kastrioti me 24 pikë mban vendin e fundit.

VIDEO/ Kukësi europian mposht me 2 gola Bylisin, tension në Kastrioti - Teuta! Erzeni 'përmbyt' Egnatian

Si do jenë ndryshimet në Kodin Zgjedhor që do bëjnë PS-Rithemelimi?