Tension, kartona të kuq dhe tre pikët në ekstrem! Egnatia shijon fitoren e parë në Superligë, mposht Kastriotin

Egnatia, skuadra që debuton këtë vit në Superligë, ka marrë fitoren e parë në kampionat në javën e katërt kundër Kastriotit. Në Rrogozhinë të besuarit e Maganit ia dolën me shifrat 2-1 falë ‘dopietës’ së brazilianit Augusto, që për tre pikët realizoi në minutën e 92.

Vlen për t’u theksuar se kjo ndeshje pati edhe shumë tension në fushë, pasi të dy skuadrat u ndeshkuan me karton të kuq. Telushi për Egnatian dhe Kodra për Kastriotin.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Njerëzit e vaksinuar me Sputnik nuk duhet të privohen nga e drejta për të udhëtuar