Tension para ndeshjes së Superligës, goditet me grushte futbollisti i Egnatias në Kamzë

Tension para ndeshjes së Superligës, goditet me grushte futbollisti i Egnatias në Kamzë

Futbollisti i Egnatias Pedro Augusto

Një incident i rëndë është shënuar në stadiumin e Kamzës para ndeshjes Kastrioti-Egnatia. Mësohet se futbollisti i rrogozhinasve Pedro Augusto pas një debate verbal me disa persona ku të përfshirë ishin edhe pjestarë të klubit krutan kanë goditur futbollistin.

Augustu ka pësuar disa lëndime në trup, ndërkohë që Egnatia ka dashur të mos e nisë ndeshjen, por ndërhyrja e zyrtarëve të FSHF-së ka bindur rrogozhinasit, shkruan ‘panorama sport’.

Kastrioti-Egnatia është e vlefshme për javën e 31 të Superligës dhe vlen shumë për dy skuadrat, pasi një fitore i nxjerr nga zona ‘play-off’. Kush renditat e teta në Superligë bën një ndeshje për të mbijetuar në fund të sezonit me një skuadër të Kategorisë së Parë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

'Shqiptarët po mbushin malet greke me kanabis', kapet parcela 10  milionë euroshe! Mediat: E transferuan këtu kultivimin! Ja si e organizojnë jetën

'Shqiptarët po mbushin malet greke me kanabis', kapet parcela 10  milionë euroshe! Mediat: E transferuan këtu kultivimin! Ja si e organizojnë jetën