Tensionet me Iranin, ushtria izraelite në gatishmëri të plotë: Dhjetëra avionë gati të ngrihen

 

Ushtria izraelite shpalli “gadishmëri të plotë” për t'u hakmarrë ndaj Iranit, pasi pjesëtarë të Gardës Revolucionare kanë zbritur të shtunën nga një helikopter në një anije me mallra afër Ngushticës së Hormuzit, duke pretenduar se anija është “e lidhur me Izraelin”. Zëdhënësi i ushtrisë izraelite nënvizoi se "dhjetëra avionë janë gati të ngrihen".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


B.K//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Tuttomercato' e bën të kryer, Armando Broja pranë Milanit

'Tuttomercato' e bën të kryer, Armando Broja pranë Milanit