Tensionet në veri të Kosovës, tifozët e Egnatias: Mitrovica është Shqipëri

Tensionet në veri të Kosovës, tifozët e Egnatias: Mitrovica është Shqipëri

Pankartat e tifozëve të Egnatia-s


Tensionet në veri të Kosovës kanë qenë kryelajmi i ditëve të fundit. Përplasjet mes popullsisë serbe dhe policisë e KFOR kanë futur në "siklet" Evropën dhe SHBA-në, teksa një mbështetje vjen për shqiptarët e Kosovës nga finalja e Kupës së Shqipërisë.

Në ndeshjen e sotme mes Tiranës 0-1 Egnatias, tifozët rrogozhinas shpalosën një pankartë në mbështetje të Kosovës. Në këtë pankartë shkruhej “Mitrovica është Shqipëri” dhe "UÇK".

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Egnatia shkruan historinë, mposht Tiranën dhe fiton Kupën e Shqipërisë! 120 minuta lojë në Elbasan


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

I dërguari i SHBA-ve, David Wisner takim me Bushkën e Çupin: Folëm për reformën në drejtësi dhe rolin e opozitës në demokraci

I dërguari i SHBA-ve, David Wisner takim me Bushkën e Çupin: Folëm për reformën në drejtësi dhe rolin e opozitës në demokraci