Tensionohet situata në prag të derbit, Tirana përjashton Ardit Hilën! Gati largimi në janar

Tensionohet situata në prag të derbit, Tirana përjashton Ardit Hilën! Gati largimi në janar

Ardit Hila feston golin me Tiranën

Tirana dhe Partizani luajnë të dielën në orën 19:00 në "Air Albania" derbin e kryeqytetit për javën e 15-të në Superligë. Përballja do jetë e 199 mes tyre në histori, në të gjitha kompeticionet.

Në prag të derbi duket se situata është e tensionuar në kampin bardheblu. Drejtuesit kanë vendosur të pezullojnë mesfushorin Ardit Hila. Shtypi i shkruar bën me dije se për shkak të tensioneve me tifozët në sfidën kundër Kukësit, Hila nuk është pjesë e ekipit të parë duke mos u lejuar as në dhomat e zhveshjes.

Lojtari stërvitet veçmas dhe as dje nuk ishte në përgatitje me Tiranën, duke mos u përjashtuar një shitje e tij e mundshme në janar. Kjo është hera e dytë që brenda muajit lojtari pezullohet.

Hera e parë ishte në derbin e fazës së parë kundër Partizanit. I zëvendësuar në minutën e 67-të, elbasanasi nuk shkoi në stolin e ekipit, por u fut në dhomat e zhveshjes duke sjellë një situatë të tensionuar. Tanimë konflikti me tifozët e Kukësit bëri që Tirana të marrë sërish masa për Hilën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ekzekutoi shqiptarin Edmond Mustafa në Mal të Zi, autori i krimit ‘kyç’ gojën në gjykatë, lihet në burg

Ekzekutoi shqiptarin Edmond Mustafa në Mal të Zi, autori i krimit ‘kyç’ gojën në gjykatë, lihet në burg