Tentoi të grabisë një shtëpi në Tiranë, autori pikaset nga të zotët e shtëpisë, ia mbath me të katërtat

Foto ilustruese

TIRANË- Një tentativë grabitjeje është ka ndodhur mbrëmjen e sotme në periferi të Tiranës, përkatësisht në zonën e Vishnjës. Një person i armatosur ka tentuar të futet në banesën e shtetasit Sh. A, por grabitësi u identifikua nga pjesëtaret e familjes.

Grupi hetimor dhe policia ndodhen në vendngjarje për zbardhjen e plotë të saj.

“Me datë 19.11.2021, në Vishnje, në oborrin e banesës së shtetasit Sh. A ka tentuar të futet një person ende i paidentifikuar, dyshohet i armatosur. Ky person është konstatuar nga pjesëtaret e familjes. 

Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6, Forca e Posaçme Shqiponja dhe Shigjetat.

Nga veprimet paraprake rezulton se personi nuk është futur në banesë por është larguar me shpejtësi kur ka konstatuar se është diktuar nga pjesëtaret e familjes.

Shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës dhe po kryejnë kontrolle në ambiente të dyshuara që mund të jetë fshehur personi i dyshuar”, njofton Policia.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Australia ofron gaz për Evropën mes shtimit të krizës Rusi-Ukrainë