Tentoi të kalonte 4 sirianë në Kosovë, arrestohet 21-vjeçari që s'kishte as patentë

Foto ilustruese

Një 21-vjeçar nga Tirana është vënë në prangat e policisë së Kukësit pasi në kufi me Kosovën, më saktësisht në fshatin Morinë, po tentonte të kalonte katër shtetas sirianë.

K. V kishte për qëllim të kalonte në Kosovë katër shtetasit kundrejt një fitimi, me makinën e tij 'Volksëagen'. Nga kontrollet rezultoi se për më tepër 21-vjeçari nuk kishte as patentë, duke rënduar gjendjen e tij.

Tani K. V do të përballet në gjykatë me akuzat "Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit” kundrejt fitimit dhe "Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vonohet avioni, dhjetëra qytetarë presin me orë në Itali, denoncimi në Report Tv: Kemi që në mëngjes këtu, s'kemi asnjë përgjigje