Tentoi të kalonte kufirin me doza kokaine në makinë, arrestohet 26-vjeçari siçilian në Kakavijë

Tentoi të kalonte kufirin me doza kokaine në makinë, arrestohet 26-vjeçari siçilian në Kakavijë

Foto ilustruese

Policia kufitare në Kakavijë, si pasojë i kontrolleve të shtuara për “goditjen” e paligjshmërisë, ka arrestuar 1 person.

26-vjeçarit, D.G nga Sicilia i cili po udhëtonte me automjetin e tij tip “Fiat”, gjatë kontrollit rutinë të ushtruar nga policia, iu gjetën disa doza kokaine. Si pasojë ai është vënë në pranga nga policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda narkotike, automjeti dhe 1 aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Inspekton punimet së bashku me arkitektin holandez, Veliaj për Piramidën: Jemi në fazën e fundit të ndërtimit, hapet në pranverë

Inspekton punimet së bashku me arkitektin holandez, Veliaj për Piramidën: Jemi në fazën e fundit të ndërtimit, hapet në pranverë