Tentoi të korruptonte efektivët e policisë, arrestohet 23 vjeçari kosovar në Tiranë (VIDEO)

Tiranë- Policia e Tiranës gjatë kontrolleve parandaluese në kryeqytet, kanë ndaluar një automjet me targa të Kosovës 01-700-QB, ku drejtuesi i mjetit nuk e kishte vendosur rripin e sigurimit.

Për të shmangur ndëshkimin gjatë ndalimit, drejtuesi me inicialet L.A, 23 vjeç, ka tentuar të korruptonte efektivët e policisë, duke ofruar një kartmonedhë me vlerë 20 Euro.

Menjëhere pas këtij veprimi, 23 vjeçari është ndaluar për veprën penale të "Korrupsionit aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike", parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë.


 

G.B./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Unë: 04/04/2022 00:45

  Nuk është për rripin e sigurimit, është për siguracionin e makinës. Vje kafsha nga kosova, vërdalliset në Shqipëri pa siguracion makine. Ky është krim dhe duhet dënuar rëndë dhe me gjobë të madhe.

  Përgjigju
  • Shqiptari: 26/04/2022 02:29

   Turp te te vije qe shprehesh keshtu. Sigurisht qe beri gabim dhe e pagoi por turp qe e quan “kafshe nga Kosova”. Use jam nga jugu, por gjithsesi e konsideroj vella se jemi shqiptare

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Durrësi mirëpret festat e fundvitit, zbukurohet në mënyrë spektakolare

FOTOLAJM/ Durrësi mirëpret festat e fundvitit, zbukurohet në mënyrë spektakolare