Tentoi të përplaste me makinë çiftin e bashkëshortëve, Taulant Mekollari i dënuar më parë për trafik droge! Sherri nisi për parakalim të gabuar

 

Taulant Mekollari, i arrestuar pasditen e së dielës në bulevardin "Migjeni" në Yzberisht, duke tentuar të godas me mjetin e tij një çift bashkëshortësh, rezulton të jetë i dënuar më parë me shërbim prove, me vendim gjykate. Dënimi i është dhënë për trafikim të lëndëve narkotike përgjatë vitit 2008.

Përsa i përket ngjarjes së djeshme në Yzberisht, burimet saktësojnë se konflikti midis Metollarit dhe personave të tjerë të përfshirë, ka nisur për motive banale. 10 minuta përpara se konflikti të kalonte deri në përmasat që mori në bulevard, mjetet kanë qenë duke lëvizur në një rrugë afër njëra-tjetrës dhe sherri ka nisur për parakalimin e njërit prej mjeteve. Më pas kanë nisur grindjet me fjalë, sharje dhe grushta. Prania rastësore e efektivit Shkëlzen Tafa ka shmangur një tragjedi të mundshme pasi Mekollari ka shfaqur shenja të theksuara agresiviteti.


Lajmi kryesor:

Polici parandalon vrasjen në mes të Tiranës/ 39-vjeçari i sapo dalë nga burgu, zihet me çiftin e panjohur në makinë dhe tenton t'i shtypë (PAMJET e rralla nga ndërhyrja)


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)