VIDEO/ Tentoi të vidhte paratë e xhiros së dyqanit por nuk hapi dot kasën, ‘skifteri’ në Kuçovë merr një stekë paketash dhe fletoren e borxheve

BERAT- Një 56-vjeçar, banues në fshatin Drizë në qyteten e Kuçovës, është kapur gjatë natës së djeshme nga shërbimet e policisë së Komisariatit të Policisë Kuçovë, në përpjekje për të vjedhur në një dyqan. Ngjarja ka ndodhur në një dyqan në lagjen "11 Janari", ku 56-vjeçari Xhezmi Liko, pasi ka hapur derën e jashtme, ka hyrë brenda dhe është përpjekur të hapë me forcë sirtarin e kasës ku mbaheshin lekët e xhiros së dyqanit.

Zhurma e bërë brenda në dyqan është ndjerë nga pronarët,të cilët kanë njoftuar policinë.Kjo e fundit ka organizuar punën dhe ka shkuar në vendngjarje,ku ka arrestuar në flagrancë 56-vjeçarin Xhezmi Liko. Hajduti, në pamundësi për të shqyer sirtarin e kasës së lekëve kishte vjedhur disa steka paketash si dhe fletoren e borxheve (veresijeve) të dyqanit.

Në videon e kamerave të sigurisë duket qartë sesi "skifteri" kuçovar hyn në biznes për të kryer vjedhjen.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano