Tentoi të vriste për rrjetat e peshkimit, arrestohet pas 9 vitesh! Xhaxha e nip po bënin gati parcelën me kanabis

Një 57 vjeçar nga Mamurrasi është arrestuar 9 vite pasi tentoi të vriste Bensik Vatën pas një konflikti për rrjetat e peshkimit në zonën e Lagunës së Patokut.

Agim Zela ishte dënuar nga Gjykata e Apelit e Tiranës me 6 vite e 8 muaj burgim, për veprën penale “Vrasja”, mbetur në tentativë. Nga ky dënim, këtij shtetasi i kanë mbetur për të vuajtur 3 vjet e 4 muaj, informoi sot policia e Lezhës.

Ndërkohë një 62 vjeçar është arrestuar ndërsa është shpallur në kërkim nipi i tij pasi po krijonin kushtet për mbjelljen e farave të cannabisit.      

U arrestua në flagrancë  Ndue Gjini 62 vjeç, dhe u shpall në kërkim nipi i tij, Ardit Gjini, 31 vjeç, "pasi gjatë kontrollit në banesat e këtyre shtetasve, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 1 armë zjarri dhe 1 armë gjahu, municione për këto armë, 2500 fara cannabisi, një sasi cannabisi dhe 5 radio marrëse-dhënëse, 1 mjet prerës (thikë), 2 celularë, 2500 metra kabllo elektrike dhe 34 automatë” informoi sot policia.

Xh.K/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Veton Surroi: Donald Trump, revolucionari

Veton Surroi: Donald Trump, revolucionari