POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tentuan të kalojnë kufirin, kapen 18 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë

Foto Ilustruese

Të paktën 18 refugjatë të paligjshëm të cilët tentuan të kalojnë kufirin janë ndaluar në pikën doganore të kalimit në Kapshticë . Mësohet se refugjatët e ndaluar ishin shtetas sirianë, marokenë dhe afgane.

Burime nga pika doganore bëjnë me dije se refugjatët ishin të ndarë në grupe të ndryshme, ndërsa mësohet se ata janë kapur në pika të ndryshm, pranë kufirit të gjelër, në disa fshatra dhe në Bilisht.

Sipas të dhënave nga Drejtoria e Kufirit të Kapshticës në Korçë janë marrë deklaratat e tyre, dhe gjatë ditës së sotme refugjatët janë nisur drejt qendrës se azilkërkuesve në Tiranë.

b.xh.
Komento

Komente

  • Fredi: 06/12/2018 16:30

    Dhe ku i çoni? Ua dorëzoni krëqëve apo i mbani për vete ?

    Përgjigju