Tentuan të trafikonin heroinë dhe kokainë drejt Greqisë, në pranga shoferi dhe pasagjeri në Kapshticë! Ja ku e kishin fshehur

Tentuan të trafikonin heroinë dhe kokainë drejt Greqisë, në pranga shoferi dhe pasagjeri në Kapshticë! Ja ku e kishin fshehur

Operacioni i policisë

KAPSHTICË- Mariglen Kristo dhe Dorjan Totoshi janë vënë në prangat e policisë pasi tentuan të trafikojnë droga të forta drejt Greqisë. Dy të rinjtë të miosdhave 36 dhe 29 vjeç janë vënë në pranga pas një kontrolli nga ana e policisë në Kapshticë ku u kapën rreth 1.1 kg heroinë dhe 750 gr kokainë.

4 pakot me heroinë dhe kokainë iu gjetën të fshehura në trup dhe në çantë pasagjerit.

Policia kreu kontrolle të imtësishme në kamionin që drejtohej nga Dorjan Totoshi dhe me pasagjer Mariglen Kriston i cili i kishte fshehur në trup.

Gjithashtu, sasitë e lëndëve narkotike u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Korçë, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë, vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të dy të rinjve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Skënderbeu 'bingo' me talentin 19-vjeçar, kur Ermir Rashica provohej te Interi në Serie A (VIDEO)

Skënderbeu 'bingo' me talentin 19-vjeçar, kur Ermir Rashica provohej te Interi në Serie A (VIDEO)