Tentuan të trafikonin jashtë vendit 9 kilogramë kanabis, në pranga 4 persona në Sarandë

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Sarandë, të cilët u kapën duke tentuar të trafikojnë 9 kilogramë kanabis jashtë vendit.

Mësohet se në pranga kanë rënë Dritan Delishi 35 vjeç, 35 vjeç, Litavit Laci 23 vjeç, lindur dhe banues në Bulqizë, Ylli Daci 23 vjeç, lindur dhe banues në Bulqizë  dhe Flori Bardhi 37 vjeç, lindur në Dibër dhe banues në Sarandë.

Laci dhe Bardhi në bashkëpunim dhe me 2 personat e tjerë, u kapën gjatë tentativës për ta transportuar kanabisin jashtë vendit nëpërmjet kufirit të gjelbër, në zonën e Konispolit.

Vijojnë hetimet për kapjen e personave të tjerë të dyshuar si të implikuar në këtë ngjarje.

Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

1633778281_1633777322Capture.JPG

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën