Tërmeti i fuqishëm 6.8 ballë godet Amerikën latine

Tërmeti i fuqishëm 6.8 ballë godet Amerikën latine

KILI- Një tërmet i magnitudës 6.7 ballë ka rënë mbrëmjen e së enjtes në Kili. Ajo ka prekur disa qytete në Kili.

Mediat e huaja raportojnë se epiqendra e tërmetit ka qenë në një thellësi prej 20 kilometrash në det, rreth 160 kilometra nga kryeqyteti i Kilit, Santiago.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 01/08/2019 22:19

    E gjeti presidenti qe do bjer termet vetem se gaboj shume pak cm se ku hahahahah

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor