Tërmet në Napoli, njerëzit e frikësuar dalin në rrugë

Tërmet në Napoli, njerëzit e frikësuar dalin në rrugë

Ekipet e emergjencave ne Napoli

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 3.9 është regjistruar në orën 05:44 të ditës së sotme në zonën Campi Flegrei, pranë Napolit, raporton Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë.

Tërmeti zgjoi të frikësuar napolitanët të cilët, sidomos ata që banonin në katet e sipërme të ndërtesave dolën jashtë në rrugë.  Lëkundjet u ndjenë në disa lagje të Napolit. Nuk raportohen përr dëme materiale apo persona të lënduar.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj