Tërmeti 7.9 ballë në Turqi, Borrell: Evropa gati të ndihmojë

Tërmeti 7.9 ballë në Turqi, Borrell: Evropa gati të ndihmojë

1675670796_49448596605.jpg

Një tërmet ka goditur Turqinë dhe Sirinë këtë mëngjes duke shkaktuar shfra të frikshme. BE ka shprehur solidaritetin ndërsa ka shtuar se Evropa është gati të ndihmojë.

“Një tërmet shkatërrues tronditi Turqinë dhe Sirinë këtë mëngjes, duke vrarë qindra njerëz dhe duke plagosur shumë të tjerë. Mendimet tona janë me popullin e Turqisë dhe Sirisë. BE-ja është e gatshme të ndihmojë", shkruan Përfaqësuesi i Lartë për Politikën e Jashtme, Josep Borrell.


Lajmi kryesor:

Tërmeti shkatërrues, e gjithë bota pranë popullit turk dhe atij sirian! Nisen grupet e para të shpëtimit! Mesazhet e solidaritetit të udhëheqësve botëror


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar