Tërmeti i fuqishëm në Turqi, Rama: E trishtueshme fatkeqësia që ra mbi ta, i lutemi Zotit t'iu jap forcë për të përballuar tragjedinë

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, Rama: E trishtueshme fatkeqësia që ra mbi ta, i lutemi Zotit t'iu jap forcë për të përballuar tragjedinë

1579910737_1579872988ramamiku.jpg
Shqipëria ka shprehur solidaritetin për Turqinë, për sa i përket pasojave të rënda pas tërmetit të mbrëmjes së djeshme në Elazig. Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsa i përket tërmetit 6.8 ballë që goditi Turqinë mbrëmjen e sotme duke e quajtur ngjarjen trishtuese. Përmes një mesazhi në Twitter, Rama shpreh mbështetjen e tij ndaj popullit turk në këto momente të vështira.

Shumë e trishtueshme fatkeqësia që ra mbi Turqinë mike prej një tërmeti të rëndë, ku janë shënuar edhe jetë të humbura! I jemi pranë popullit turk dhe lutemi që Zoti t’u japë autoriteteve të vendit dhe Presidentit Erdogan të gjithë forcën për ta përballuar këtë tragjedi”, shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Turqi, reagon politika shqiptare, Rama: E trishtueshme fatkeqësia që ra mbi ta


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

‘Aktiv1st’ i PS-së, Baçi: Politizon e shantazhon administratën! Koçi: Ai që ka prodhuar listën të mbajë përgjegjësi penale!

‘Aktiv1st’ i PS-së, Baçi: Politizon e shantazhon administratën! Koçi: Ai që ka prodhuar listën të mbajë përgjegjësi penale!