Lëkundje tërmeti në Sarandë

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë, Finiq dhe Konispol.

Lëkundja është regjistruar në orën 04:07. Gazetari i Report Tv në Sarandë, Limos Didani thekson se deri tani nuk raportohet për dëme. Pak ditë më parë një tërmet me magnitudë 3.6 ballë lëkundi Tiranën.

Në muaj e fundit vendi është lëkundur nga disa tërmete, më i forti me magnitudë 7.5 ballë ishte në datë 21 shtator me epiqendër në Durrës, që u ndje në disa qytete duke shkaktuar panik te qytetarët, por edhe dëme materiale.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

 • Kafsha: 21/11/2019 08:32

  Lëkundje vetëm? U bej thirrje Zotave ta fshijne nga faqja e dheut qe te zhduket nje çiban i shemtuar qe u ndertua nga haurëria e bajgave fshatarë për 30 vjet dhe qe na vjen turp kur vijnë të huajt.

  Përgjigju
  • Mahmut: 21/11/2019 12:27

   Të vjen ty turp dhe njerezve si ty sepse fshatareve qe bene kerdine nuk u vjen turp. Fshataret iken nga vrimat dhe ju ngjiten detit. Për ta nuk eshte e rendesishme estetika e shemtuar qe pollen prej nivelit të tyre që ty ta vret syrin..eh mor kafshe paske të drejte.×

Lajmi i fundit

John

E pazakontë! Nxënësit mësim në qendër shëndetësore, shkolla u shemb nga tërmeti