Tensionet në veri, Turqia nis trupat e saj në Kosovë për të përforcuar KFOR-in

Tensionet në veri, Turqia nis trupat e saj në Kosovë për të përforcuar KFOR-in

Ministria turke e Mbrojtjes ka konfirmuar të dielën, nisjen e një numri të ushtarëve turq në Kosovë, si përforcim për misionin e NATO-s në Kosovë, KFOR. Përmes disa pamjeve të publikuara në Twitter, autoritetet turke kanë thënë se pas ngjarjeve të fundit në Kosovë, batalioni i Brigadës 65 të Mekanizuar të Këmbësorisë, është nisur drejt Kosovës.

 


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri, Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ulni tensionet! Kurti nuk tërhiqet: S’bëj kompromis! Escobar e Lajçak nesër në Beograd


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, Gazment Bardhi: Rama të heqë dorë nga deklaratat neutrale, të mbështesim popullin e Kosovës

Vrasja e policit në Kosovë, Gazment Bardhi: Rama të heqë dorë nga deklaratat neutrale, të mbështesim popullin e Kosovës