The Washington Post: Trump, kampion i 15.413 gënjeshtrave dhe mashtrimeve

The Washington Post: Trump, kampion i 15.413 gënjeshtrave dhe mashtrimeve

Që kur ka marrë detyrën, Presidenti amerikan Donald Trump ka bërë 15.413 deklarata false apo mashtruese.

Kjo është ajo që deklaron prestigjozja amerikane ‘Washington Post’, sipas së cilës numri  fake news nga presidenti është rriturme ritme të shpejta sidomos këtë vit, veçanërisht për shkak të ‘Dosjes Ukraina’ dhe procedurave të fajësimit. 

Në vitin 2017, shprehet baza e të dhënave të gazetës, Trump ka bërë 1,999 deklarata false apo mashtruese, në vitin 2018 numri kapi shifrën e 5.689, kurse në vitin 2019, 7.688 deklarata mashtruese.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Nora shoqja e ngushte e Monikes: 17/12/2019 09:15

    Kazani duhet t'i vere fre shpifjeve. Dhe kjo realizohet nepermjet ligjit. Keta legena marrin neper goje jo vetem gjithe Shqiperine por gjithe Ballkanin per te treguar se jane te gjithe njelloj si ata KAZAN. Populli e di se Kazani kete menyre ka zgjedhur per te mbuluar korrupsionin dhe pasurite e vjedhura.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?



×

Lajmi i fundit

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë