E 'tradhtuan' sheqeri me bishtat e cigareve, theu urdhrin për herë të dytë, i bllokohet lokali për 6 muaj (VIDEO)

TIRANË-Një lokal bar-kafe,  në rrugën "Niko Avrami" është bllokuar për 6 muaj, pasi është kapur për herë të dytë nga policia hapur duke thyer thyer kështu urdhrin. Më datë 27.03.2020 lokali është konstatuar i hapur për herë të parë dhe pronari është ndëshkuar me masë administrative, pra gjobë.

Por pavarësisht gjobës, sipas policisë administratori i lokalit F.B, është konstatuar përsëri duke mbajtur hapur lokalin dhe duke i shërbyer klientëve dhe për këtë arsye i është bllokuar aktiviteti për 6 muaj. Policia ka shpërndarë pamjet e momentit kur konstaton lokalin hapur, ndërsa  administratorin duket se e kanë tradhtuar pustinat e sheqerit dhe bishat e cigareve nga dera e biznesit në trotuar.

Një javë më parë, po nga shërbimet e Komisariat të Policisë Nr. 4, një tjetër lokali, në pronësi të R. F., në rrugën “Sadik Petrela”, iu bllokua aktiviteti për 6 muaj, pasi u konstatua për herë të dytë i hapur, në kundërshtim me Aktin Normativ. Që prej daljes së Aktit Normativ e deri tani, në të gjithë vendin janë ndëshkuar 207 administratorë lokalesh që kanë ushtruar aktivitetin në kundërshtim me këtë Akt.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • Erik: 05/04/2020 11:43

  Lere i pabindur duke thyer urdherin, por edhe budalla duke lene shenja.

  Përgjigju
 • lokali: 05/04/2020 11:29

  shqiptarit me perpara ja fyt ne b..th se sa ti besh te kuptoje me te mira qe rrezikon jeten e vet e te tjereve.ja shembulli.gjith bota esht mbyllur cdo lloj lokalesh pervec ushqimoret fruta perime e farmaci deri ne amerike ky palla e hap per te bere kafet

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Eva dhe Adami vdiq, gjarpri JO!