Thirrja për t'iu bashkuar PS/ Rama: S'është tallje e shaka siç po bën PD-ja! Po shkon drejt humnerës

Platforma "Deputetët që Duam" nuk është një tallje apo lojë, tha kryeministri Edi Rama, siç sipas tij po bën PD-ja me kandidatët për deputet. Për Ramën, ai proces i votimit është një fyerje e inteligjencës së njerëzve.

"Nuk është lojë, siç e bëri PD, sikur të vësh këshilltarët që t'i këshillojnë për t'i treguar rrugën drejt humnerës nuk e bëjnë dot aq shpejt një parti për të shkuar drejt humnerës. Anëtarësia shkon dhe zgjedh atë që nuk do. Kjo është mungesë, kurajo, ndershmërie, ky është truk. Kjo është për t'u thënë që ju vleni, por jo që të zgjidhni ata që doni, por ata që nuk doni. Kjo është një fyerje e inteligjencës me mesatare, që shpresoj ta kenë  kuptuar. Nuk është tallje, shaka, votim për t'u kacafytur me vota anonime, apo një votim për të hequr ato që nuk do, por është një ftesë e hapur dhe në momentin kur kandidatët do të jenë në një masë të caktuar, në mënyrë transparente do bëjmë një proces gare për të nxjerr në pah vlerat", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Nga inceneratori i Elbasanit, Rama: Sa herë merr PD 'çelësat e shtëpisë' e bën rrëmujë, PS vendos rregulli! Basha bosh, Meta s'po lë të vdekurit rehat, jo më të gjallët


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika