Thomas Tuchel refuzoi, Xabi Alonso pranon të trajnojë në Bundesligë

Thomas Tuchel refuzoi, Xabi Alonso pranon të trajnojë në Bundesligë

Xabi Alonso

Legjenda e Liverpool, Xabi Alonso është pranë kalimit në Bundesligën gjermane të futbollit si trajneri i Bayern Leverkusen. "Aspirinat" kërkojnë legjendën spanjolle për të zëvendësuar në stol Gerardo Seoane, që është një hap larg nga shkarkimi. Aktualisht pjesë e Real Sociedad B, Alonso ka pranuar postin e ri dhe sipas Marca do jetë në krye të ekipit duke nisur nga java që vjen. Ende nuk ka asgjë zyrtare, me Leverkuesen që dy ditë më parë u refuzua nga Thomas Tuchel, trajneri që u shkarkua nga Chelsea.

Në Gjermani bëjnë me dije se 40 vjeçari është gati për pozicionin e ri dhe se eksperienca së bashku me pasionin që nuk diskutohet do khejnë Leverkusen në rrugë të drejtë, pas nisjes "jo" të kampionatit dhe humbjeve zhgënjyese në Champions League. Humbja e djeshme 2-0 e Leverkusen në transfertë me Porto duket se i ka vënë "vulën" largimit të Seoane dhe kërkimit për një tjetër trajner.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit/ Dosja që tregon pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit/ Dosja që tregon pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit