Tifozët e Romës festojnë në terminalin e Durrësit: Do të kthehemi pas ndeshjes, shpresojmë të mos lëndohet askush! Biletat i siguruam në shorteun e skuadrës

 

Mijëra tifozë të Romës kanë mbërritur mëngjesin e kësaj të mërkure në portin e Durrës për të ndjekur skuadrën e tyre të zemrës në finalen e UEFA Conference League. Me flamuj në duar, ata kanë nisur festën në dalje të terminalit.

"Biletën e kam siguruar gjatë një shorteu të skuadrës. Është e vështirë të gjesh një biletë gratis, por unë e ndjek gjithnjë ndeshjet e Romës, e kështu u bëra pjesë e shorteut. Do flemë në Durrës sonte dhe do të kthehemi shpejt pas festës. Për rezultatin, shpresojmë për mirë".

"Këto situata janë normale kur ka ndeshje të rëndësishme, por duhet të tregojmë civilizim ne e ndjekim gjithmonë skuadrën tonë, shpresojmë të shkojë mirë e të fitojmë. Forca Roma!"

"Violenca është normale është pjesë e lojës, shpresoj të mos lëndohet askush! Nesër në darkë ikim shpresojmë të shkojë mirë. Forca Roma!"

Është organizuar një  grup i gatshëm patrullimi Polici - Doganë dhe Siguri Portuale për këto tre ditë në Durrës. Kemi një flote autobusash nga Porti i Durrësit që do bëjnë sot transportin e tifozëve që vijnë nga Bari, deri në Zonat përkatëse në Tiranë dhe anasjelltas në mbrëmje.

Trageti për në Bari është parashikuar të niset në 03:00 të datës 26 Maj për t’i dhënë mundësinë tifozëve që të largohen me traget pas ndeshjes. Gjithashtu mbrëmë, Autoriteti Portual Durrës dhe Policia e Shtetit mundësuan largimin e rreth 70 tifozëve të përfshirë në skena dhune përgjatë ditës së djeshme në Tiranë të cilët u nisën për në Bari në orët e para të mëngjesit.

Të dhënat për hyrjen mëngjesin e sotëm, 25.5.2022:

"Af Francesca" 613 pasagjerë, "Rigel 2" 488 pasagjerë, "Claudia" 214 pasagjerë.


Lajmi kryesor:

Conference League/ Tirana shkëlqen, ditë feste dhe zero incidente serioze gjithë ditën! Valle dhe muzikë në rrugët e kryeqytetit! Mijëra tifozë shijuan finalen e parë evropiane në Shqipëri (VIDEO)


A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Edhe Bardhi ‘la jashtë’ Berishën nga grupi i PD-së? Nikollës s’i çoi një listë deputetësh! Analisti: Pse s’i kërkoi llogari Kuvendit! Meçe: Situata absurde

Edhe Bardhi ‘la jashtë’ Berishën nga grupi i PD-së? Nikollës s’i çoi një listë deputetësh! Analisti: Pse s’i kërkoi llogari Kuvendit! Meçe: Situata absurde