Tiranë, avari në linjën e Shkozës
ja zonat që do mbeten pa ujë

Tiranë, avari në linjën e Shkozës <br />ja zonat që do mbeten pa ujë
TIRANE - Zona e Tiranës së Re, Sauku, Ali Demi, dhe Rruga e Elbasanit do të kenë kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm. Pasojë kjo e një avarie të rëndë në linjën kryesore të zonës së Shkozës.

Ujësjellës Kanalizimet Tiranë (UKT) njoftojnë se avaria e ndodhur është bërë shkak që të ndërpritet uji i pijshëm në këto zona, ndërsa njofton se po punohet për riparimin e defektit.

Duke e cilësuar si një avari të rëndë, UKT sqaron se punimet në linjën e zonës së Shkozës do të vijojnë deri në orën 20:00 të mbrëmjes së sotme.

Redaksia Online

(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen: Kina po shfrytëzon dobësinë ekonomike të Rusisë

Von der Leyen: Kina po shfrytëzon dobësinë ekonomike të Rusisë