Tirana "digjet" nga i nxehti afrikan, qytetarët gjejnë zgjidhje te sheshi 'Skënderbej' (FOTO)

Tirana

Qytetarët freskohen te Sheshi Skenderbej në Tiranë

Tirana dhe jo vetëm po vuan temperaturat e larta këtë fillim gushti.

Asfalti, trafiku i rënduar dhe ndërtimet e shumta përkeqësojnë edhe më tepër situatën, teksa i nxehti arrin nivele ekstreme të padurueshme. Por si e kalojnë qytetarët vapën?

LSA sjell një sërë fotosh që tregojnë qytetarët të cilët kanë zgjedhur të freskohen te çezmet e Sheshit "Skëndërbej" në qendër të Tiranës. Të tjerë rrinë në ambiente të freskëta si bar-kafe, duke konsumuar një akullore apo edhe nën hijen e pemëve.

b.ha.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ilo: 06/08/2018 23:13

    Thojani Lali Erit dhe Edit qe ju rafshin kullat mbi koke ishalla se na qelben

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Akuzohet për fshehje pasurie, Apeli i Posaçëm lë në fuqi vendimin e GJKKO-së për konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Guxim Zenelajt

Akuzohet për fshehje pasurie, Apeli i Posaçëm lë në fuqi vendimin e GJKKO-së për konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Guxim Zenelajt