Tirana "digjet" nga i nxehti afrikan, qytetarët gjejnë zgjidhje te sheshi 'Skënderbej' (FOTO)

Qytetarët freskohen te Sheshi Skenderbej në Tiranë

Tirana dhe jo vetëm po vuan temperaturat e larta këtë fillim gushti.

Asfalti, trafiku i rënduar dhe ndërtimet e shumta përkeqësojnë edhe më tepër situatën, teksa i nxehti arrin nivele ekstreme të padurueshme. Por si e kalojnë qytetarët vapën?

LSA sjell një sërë fotosh që tregojnë qytetarët të cilët kanë zgjedhur të freskohen te çezmet e Sheshit "Skëndërbej" në qendër të Tiranës. Të tjerë rrinë në ambiente të freskëta si bar-kafe, duke konsumuar një akullore apo edhe nën hijen e pemëve.

b.ha./a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento

Komente

  • Ilo: 06/08/2018 23:13

    Thojani Lali Erit dhe Edit qe ju rafshin kullat mbi koke ishalla se na qelben

    Përgjigju