Tirana e mundi në Champions, Dinamo Tbilisi shkarkon trajnerin dhe ndihmësit e tij

Tirana e mundi në Champions, Dinamo Tbilisi shkarkon trajnerin dhe ndihmësit e tij

Eliminimi nga Tirana që në turin e parë të Champions League i ka kushtuar pankinën trajnerit të Dinamos së Tbilisit. Në rrjetet sociale klubi gjeorgjian ka njoftuar se është shkarkuar trajneri i  Dinamos, Kakha Chkhetiani dhe ndihmësit e tij të cilët i falënderon  për punën e bërë dhe u uron suksese. Nga ana tjetër gjeorgjianët sqarojnë se trajnerin e ri do ta emërojnë në ditët në vijim.

Tirana triumfoi në Tbilisi ndaj Dinamos 2-0 në turin e parë të Champions League dhe këtë rezultat nuk e kapërdinë drejtuesit e kampionëve të Gjeorgjisë të cilët shkarkuar gjithë stafin drejtues pasi kishin pritshmëri për të vijuar garën në Champions/ Përgatiti Andi Kapxhiu.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur