Tirana merr fitore mbijetesë në Laç. Kastrioti mposht Teutën, por Devolli shpërthen në lot

Partizani ka ngritur sot në qiell titullin kampion të Shqipërisë në Superligë pas 26 vitesh thatësirë. Kjo ndodhi në javën e 35 të kampionatit, pikërisht pas përfundimit të sfidës me Kukësin që u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1. Për t’i dorëzuar të kuqve titullin prezent ishte vetë kreu i federatës shqiptare të futbollit Armando Duka.

Festa e Partizanit nuk u ndal vetëm në fushën e gjelbër, por ashtu siç ishte lajmëruar një ceremoni mjaft festive u organizua edhe në sheshin ‘Nënë Tereza’, ku të pranishëm përveç tifozëve të kuq ishin edhe qytetarë të thjeshtë të Tiranës.

Ndërkohë janë zhvilluar edhe sfidat e tjera të kësaj jave ku në Laç Tirana ka marrë një fitore jetike për mbijetesën. Bardheblutë kanë triumfuar me rezultatin 1-3, duke ruajtur në +2 pikë diferencën me Kastriotin ndjekës që sot fitoi 2-1 kundër Teutës. Gjithsesi te krutanët ka patur lot në sy nga trajneri në fund të takimit, duke patur parasysh faktin që kalendari në javën e fundit i rezervon një përballje të vështirë me Kukësin.

Sfida tjetër e kësaj jave ndërmjet Skënderbeut dhe Luftëtarit është mbyllur me shifrat 2-0.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento

Komente

  • Parrucjani: 27/05/2019 18:42

    Tironsit paskan pjerdh. Se marr vesh pse therrasin allahu akbar, ne ramazan, me barkun duke I pelcit prej byrekve dhe birrave.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U thirr si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë për Azem Hajdarin/ Klosi: Uroj që ta marrin me forcë Sali Berishën nëse s'pranon të shkojë