Tirana thyhet në kryeqytet, Teuta e mposht edhe me 10 lojtarë! Tifozët kryeqytetas sulmojnë autobusin e durrsakëve

E shtuna ka rezervuar dy befasi të mëdha në Superligë duke filluar me Tiranën kampione në fuqi dhe njëkohësisht kryesues e këtij sezoni që është mposhtur 0-2 nga Teuta.

Në ‘Air Albania’ bardheblutë fillimisht do ndëshkoheshin në minutën e 10 nga Emiljano Vila, i cili përfitoi nga një top vakant për të zhbllokuar sfidën. Në vijim të besuarit e Shehit këmbëngulën pak, por për ‘djemtë e detit’ situata do komplikohej në pjesën e dytë kur Gruda doli me karton të kuq. Gjithsesi atëherë kur nuk pritej, 6 minuta pas këtij episodi, ishte sërish Vila i cili konkretizoi një kundërsulm, duke siguruar edhe 3 pikët për Teutën.

Pas ndeshjes, pati një incident pasi tifozët e Tiranës kanë sulmuar autobusin e durrsakëve. 

Pavarësisht humbjes, pas javës së 23, Tirana mbetet kryesuese e Superligës me 3 pikë më shumë se Partizani, pasi të kuqtë të premten humbën 1-0 kundër Kukësit.

Ndërkohë situata mbetet tejet e komplikuar edhe për Vllazninë. Shkodranët që pas fitores me Tiranën nuk po arrijnë të ngrenë kokë, pasi këtë herë janë mposhtur 0-1 nga Kastrioti i vendit të fundit në shtëpi.

Në ‘Loro Boriçi’ përcaktoi goli i Mihanës në minutën e 30. Për krutanët kjo fitore ishte jetike, pasi afrohen ndjeshëm me Bylisin e vendit të parafundit.

Në dy sfidat e tjera të kësaj jave Bylis u mposht 2-3 në shtëpi nga Egnatia, ndërsa Erzeni barazoi 1-1 me Laçin në Durrës.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:51
FOTO+VIDEO/ Tifozët e Tiranës vrapojnë për të sulmuar tifozët e Teutës, thyejnë xhamin e autobusit

Këto janë pamjet e tifozës të Tiranës që vrapojnëë për të sulmuar autobusin me tifozët e Teutës pas humbjes. Në fotografinë e siguruar nga Report Tv duket se ata kanë thyer xhamin e autobusit. 

 

Ora 20:16
‘Teuta’ e mposhti në shtëpi, tifozët e Tiranës dëmtojnë autobusin me tifozët e ‘Djemve të Detit’

1677352951_112ba153tirana.jpg

Pas fitores së Teutës në Tiranë, tifozët janë revoltuar. Rreth orës 19:30, te sheshi "Nënë Tereza", tifozët e ekipit të Tiranës dyshohet se kanë dëmtuar autobusin e tifozëve të Teutës, pas përfundimit të ndeshjes së zhvilluar mes dy ekipeve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gloria: 26/02/2023 06:15

  futbolli dhe sportet ne pergjithesi duhet te kete fusha dhe ambiente,,, tirana ka patur shume fusha futbolli,,,rinia luante perdite,,,,sot fushat e dikurshme jane bete pallate,,,turp...fusha e aviacionit dhe ish klubi partizani u bene pallate...dikush duhet te mbaje pergjegjsi per keto krime....

  Përgjigju
 • Dori: 26/02/2023 06:15

  Tamom humsa. Ne loje edhe jashte!

  Përgjigju
 • brni: 25/02/2023 20:59

  ata nuk jane tifoze,,por jane thjeshte rrugecer,,qe policia duhet ti thyeje brinjet....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik