Zhvati 2 mijë euro për një licencë infermieri, në pranga për mashtrim 35-vjeçari në Tiranë

Zhvati 2 mijë euro për një licencë infermieri, në pranga për mashtrim 35-vjeçari në Tiranë

TIRANË- Igli Pete ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi u transmetua në një emison televiziv sesi mashtronte qytetarët në këmbim të parave dhe u premtove licenca për t’u bërë infermierë.

Pete i zhvati një qytetari 2 mijë euro me premtimin se do i jepte licencën.

35-vjeçari akuzohet për veprat penale “Mashtrimi", "Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.  

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie, në numrin 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tiku: 04/10/2023 09:23

    Ca esht ky karkalec? Mir qe ia merr leket po nuk i kry as pune robve. Kushedi sa kohe ka qe e bo ket gjo. Kokrra legenit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani